Průvodcovství rodin s autistickými dětmi

Máte doma dítě s autismem a nevíte si rady? Nebojte se požádat o pomoc. Jsme tu, abychom vás vyslechli, poradili a nasměrovali na správnou cestu.

aktivityJak vám
pomůžeme

Poradíme

Poradíme, kde hledat odbornou pomoc i aktivity vhodné pro vaše dítě. Pomůžeme vám zorientovat se v situaci, která je pro vás zcela nová, mimořádně složitá a nepřehledná. Stačí zavolat, domluvit si osobní schůzku nebo napsat dotaz přes e-mail či diskuzní fórum.

Provedeme vás

Provedeme vás těžkým životním obdobím. Pomůžeme vám porozumět pocitům a myšlenkám, které se vám honí hlavou. Naučíte se naslouchat potřebám vašeho dítěte, lépe s ním pracovat, komunikovat a zvládat tak běžné každodenní činnosti.

Jsme tu i pro odborníky

Jsme tu i pro odborníky (sociální pracovníky, učitele, asistenty, apod.), kteří pracují s autistickým dítětem. Pokusíme se společně s vámi a rodiči dítěte pochopit jeho specifické potřeby a poradíme, jak změnit svůj přístup pro jeho dobro.

cíle projektuCo čekat

01

nasměrování na odborníky i aktivity vhodné pro vaše dítě

02

povzbuzení a podporu v tíživé situaci

03

společné hledání způsobů, jak pracovat s dítětem, jehož potřeby a vnímání světa se liší od těch našich

04

pomoc při hledání té správné cesty, jak s dítětem komunikovat

05

rady, jak podpořit komunikaci dítěte s odborníky v jeho okolí

cílová skupinaPro koho tu jsme?

Rodiny dětí

Pomáháme rodinám dětí, jimž byla diagnostikována porucha autistického spektra, nebo u nichž podobné podezření existuje. Věnujeme se rodinám jak nejmladších dětí, tak i těch starších – do 18 let nebo déle, je-li to třeba.

Odbornou veřejnost

Jsme tu i pro odbornou veřejnost z řad sociálních pracovníků, učitelů či zdravotnického personálu. Pro všechny, kdo pracují s dětmi s autismem a uvítají podporu při řešení náročné situace.

Konzultační doba pro osobní setkáníKdy se uvidíme?

Pondělí
9:00 – 11:00 / 13:00 – 16:00
Úterý
9:00 – 11:00 / 13:00 – 17:30
Středa
9:00 – 11:00 / 13:00 – 17:00
Čtvrtek
9:00 – 11:00 / 13:00 – 18:00
Pátek
9:00 – 11:00

Finanční spoluúčast a podpora

Průvodcovství rodin s autistickými dětmi je zdarma.
Individuální podpora ze strany odborníků z praxe je hrazena dle domluvy.

Děkujeme za podporu partnerům:


adresakudy k nám

1. máje 1526/66
703 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Modrá vila u tramvajové zastávky Železárenská, linky 3 a 12

Mapa

kontaktyjsme tu pro vás

pruvodcovstvi@mikasazs.cz
Mgr. Veronika Lukešová vedoucí aktivity, průvodce

725 937 759
lukesova@mikasazs.cz

Bc. Veronika Frachová průvodce

732 384 683
frachova@mikasazs.cz

Bc. Veronika Franzová průvodce

725 937 789
franzova@mikasazs.cz

Nevíte si rady?
Zeptejte se našich odborníků v diskuzním fóru

pracovníciJSME TU PRO VÁS

Mgr. Veronika Lukešová
Mgr. Veronika Lukešová vedoucí aktivity, průvodce
Bc. Veronika Frachová
Bc. Veronika Frachová průvodce
Bc. Veronika Franzová
Bc. Veronika Franzová průvodce

supportPodpora

Projekt podpořil Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a hájení zájmů znevýhodněných skupin. Cílem programu je dále inspirace k aktivnímu občanství a posílení kapacit neziskových organizací.

Program Active Citizens Fund vstoupil do České republiky v září roku 2019 s cílem podpořit neziskové organizace nehledě na jejich velikost a zkušenosti. V České republice jej spravuje konsorcium, které tvoří Nadace OSF, Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a Skautský institut. Program je realizován v rámci Fondů EHP a Norska 2014–2021. Prostřednictvím Fondů EHP a Norska přispívají státy Island, Lichtenštejnsko a Norsko ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v Evropském hospodářském prostoru (EHP) a k posilování spolupráce s 15 evropskými státy.

Důležitým posláním programu je také spolupráce mezi Českou republikou a dárcovskými státy. Jde o spolupráci mezi českými neziskovými organizacemi a organizacemi z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.

The project is being supported by the Committee of Good Will – the Olga Havel Foundation from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. It promotes respect of human dignity, freedom, democracy, equality, the rule of law and the respect for human rights including the rights of persons belonging to minorities.

Active Citizens Fund came to the Czech Republic in September 2019 with the goal to support CSOs regardless of their size and experience. It is operated by the Open Society Fund Prague, Committee of Good Will – the Olga Havel Foundation and Scout Institute. The Active Citizens Fund is financed from EEA and Norway Grants 2014–2021. With EEA Grants, Iceland, Liechtenstein and Norway contribute towards a reduction in economic and social disparity and the strengthening of mutual cooperation in Europe.

One of the important objectives of the programme is strengthening bilateral cooperation between donor and beneficiary states through financial contributions in specified priority sectors. It supports bilateral relations between the donor states Norway, Iceland, and Liechtenstein and the Czech Republic.

Active Citizens Fund logo

aktivity projektu

01

Poradenství pro rodiny s dětmi s autismem

02

Průvodcovství rodin s dětmi s autismem

03

Tvorba metodiky provázení rodin s autismem

04

Realizace sběru dat v oblasti potřeb rodin s dětmi s autismem a odborníků

Průvodcovství rodin
s autistickými dětmi
Sociální rehabilitace
Ostrava
Sociální rehabilitace
Opava/Frenštát p. R.
MIKASA
denní stacionář
Homesharing

naše aktivityUž víte,
co hledáte?

Vzdělávání
a osvěta
Rodičovské
skupiny