Domov MIKASA

Domov MIKASA

Místo pro život lidí s autismem, mentálním postižením a chováním náročným na péči.

Stavba je v plném proudu a my se nově těšíme z usazených oken. Zároveň máme radost z toho, kolik z Vás si uvědomuje potřebnost tohoto zařízení a podporuje nás.

ČSOB pomáhá regionům

Před krátkým časem jsme Vás na sociálních sítích informovali o zapojení Domova do projektu ČSOB pomáhá regionům a o potřebě Vaší podpory. Nyní Vám s radostí oznamujeme, že jme to společně dotáhli na první místo.

Děkujeme. Bez Vás by to nešlo!

A co to znamená pro Domov? Finance navíc na vybavení pro klienty. Darovali jste krásných 29.650 Kč, které ještě doplní ČSOB částkou 50.000 Kč. Děkujeme také ČSOB, za tuto podporu projektů.

Nestihli jste projekt, ale také chcete podpořit lidi s autismem na jejich cestě?

Domov MIKASA se zaměřuje na specifickou cílovou skupinu osob s autismem, případně s přidruženým mentálním postižením, které potřebují vysokou míru podpory – tzn. nejsou schopni se postarat sami o sebe a vyžadují často 24hodinovou péči.

Zaměřujeme se primárně na osoby, jejichž chování je náročné na péči. Jedná se např. o klienty, kteří bývají agresivní, ať už k sobě samým, ostatním pečujícím nebo předmětům, mají neusměrnitelnou mobilitu, verbální fluenci atd.

Jednoduše míříme na ty, kteří nejsou kvůli svému specifickému chování přijímáni v jiných službách.

Jsme zde pro dospívající a dospělé od 18 let. Budujeme domov, kde budou naši klienti spokojení.

Můžeme říci, že tak nově vzniká unikátní služba v příjemném prostředí Ostravy. I vy můžete být součástí života někoho výjimečného.

Stavba Domova v čase

Máte zájem o více informací? Tady jsou!