Nadace ČEZ podpořila výstavbu Domova MIKASA částkou 71 545 Kč. Děkujeme!

Poslední dva dny festivalu se hned za hlavní vstupní bránou u Hlubiny proměnily v jedno velké dobročinné závodiště. Malí i velcí, mladí i starší, muži i ženy. Všichni se zapojili do pomoci dvěma organizacím – Kola pro Afriku a Mikasa. Dohromady se vyjezdila podpora přes 140 000 Kč.

Nadace ČEZ touto formou již dlouhodobě podporuje nejrůznější organizace. Na oranžovém kole se závodí pro dobrou věc. Závodníci mají na tzv. handbiku minutu na to, aby ujeli co možná největší vzdálenost. Ta se průběžně přepočítává na peníze, které nakonec získá zvolená organizace. V tomto případě tedy Mikasa a Kola pro Afriku.

Závěrečný závod na oranžovém kole Nadace ČEZ během festivalu Colours of Ostrava 2022

Poslední závod se odehrál mezi řediteli obou organizací – Michalem Panáčkem (Mikasa) a Petrou Mičkovou (Kola pro Afriku). Závodníci si však před startem symbolicky prohodili svá místa a šlapali pro organizaci toho druhého. Celkově se za pátek a sobotu vyjezdilo přes 140 000 Kč. Mikasa získala z rukou mluvčího ČEZU pana Vladislava Sobola šek na 71 545 Kč, který je určený na podporu výstavby Domova MIKASA. Z rukou ředitelky festivalu Colours of Ostrava pak získala šek i Kola pro Afriku, a to v hodnotě 70 583 Kč.

Děkujeme Nadaci ČEZ za štědrou podporu. Stejně tak jsme vděční i všem, kdo si přišli zazávodit a řídili se mottem Pomáhej pohybem. Neměli jste příležitost si zazávodit? Můžete autisty podpořit i jinak. Darujte!