Rozsviťte svět modře!

Blíží se 2. duben – Mezinárodní den porozumění autismu. Dejte všem okolo najevo, že se zajímáte o osoby s autismem a jednoduše jim vyjádřete podporu. Stačí si na sebe vzít něco modrého nebo rozsvítit v noci z 1. na 2. dubna všechna světla modře. Podívejte se, jak na to!

Existuje hned několik možností, jak zajistit, abyste mohli svítit modře. Tou první a nejjednodušší jsou barevné LED pásky nebo žárovky, které můžete snadno nastavit na modrou barvu. Pokud ale nechcete moc utrácet nebo se trmácet do nejbližšího elektra, můžete si poradit i jinak. Vystačíte si i s běžnou čirou žárovkou, kterou můžete barvami na sklo přebarvit namodro.

Klienti denního stacionáře se rozhodli pro alternativní variantu – vytvořili si vlastní lucerny. Stačí, když budete mít po ruce několik zavařovacích sklenic, modrou temperovou barvu a svíčku a můžete se jimi inspirovat. Jestli si chcete opravdu vyhrát, zapojte svého tvůrčího ducha a pomocí tavící pistole na sklenici vytvořte zajímavé ornamenty, které pak houbičkou na nádobí obarvíte namodro. Do sklenice pak vhoďte obyčejnou čajovou svíčku, zapalte ji a užívejte si krásného modrého světla.

Nezapomeňte na Mezinárodní den autismu. Připravte se na něj a pomozte spolu s lidmi po celém světě rozsvítit svět modře!