S autismem na fesťák? Proč ne?

Osoby s autismem poznají díky Mikase nový svět. Od 13. do 16. července mohou vyrazit na Colours of Ostrava a bezpečně zažít to, čemu se preventivně celý život vyhýbají. Bojí se totiž davů lidí, velkého hluku nebo oslnivých světel. Nezisková organizace Mikasa spolu spořadateli Colours of Ostrava jim pomohou užít si festival jako každý jiný. Potřebují ale vaši pomoc! 

Díky osobním asistentům si budou moct autisti užít festival na plné pecky. Kdyby byl jakýkoliv problém, je po ruce zaškolený asistent. Ten autistu uklidní nebo ho odvede do jedné ze dvou relaxačních zón. Tam si bude moct vyčistit hlavu, nasbírat nové síly a následně opět vyrazit do víru festivalu. Jedna relaxační zóna bude u Hlubiny a druhá u U6. Kromě toho bude v ČEZ Family Parku připraven ještě speciální snoezelenový stan. Tam se budou moct zklidnit nejen autisti, ale i přítomné děti. Chcete vědět, jakým problémům čelí autisti celý den? V ČEZ Family parku bude připravená překážková dráha, která vám na tuto otázku odpoví.

Dokážete si představit léto bez fesťáku?

„Máme 13 let zkušeností s lidmi s autismem a pomáháme jim žít normální život. Sami to ale nedokážeme. Staňte se pro osoby s autismem hrdinou a pomozte nám je dostat na jeden z největších a nejlepších festivalů v Evropě. Ať si to společně užijeme,“ říká Michal Panáček, ředitel organizace Mikasa z.s.

Podpořte osoby s autismem. Dejte jim možnost vyrazit na Colours! Dokážou to pouze s Vaší pomocí. Každá stovka se počítá!