Ubytujme Toma. Zbývá nám poslední krok!

Co s ním bude, až tady nebudu?

Ubytujme Toma. Zbývá nám poslední krok!

„Co s ním bude, až tu nebudu? Hlavně aby nezůstal sám a bez domova! Ubývají mi síly, ale péči potřebuje napořád“… Věty, které často budí rodiče lidí s autismem a náročným chováním ze spaní. Po dlouhé a těžké cestě je tady řešení! Bude byt! Ne jeden, ale osm!

Nepřetržitá péče o děti s autismem není procházka růžovou zahradou. Pečující rodiče nebo prarodiče, zpravidla ženy, musí dávat neustále pozor, aby se jejich dítěti nic nestalo. Běžně čelí náročnému chování, které by mnohým z nás lezlo na nervy. Někdy si od toho všeho potřebují odpočinout a vydechnout, protože jsou na pokraji vlastních sil. Obrátí se s žádostí o pomoc na své přátele a známé. Pokud se setkají s odmítnutím, může to mít i fatální důsledky.

Nebuďte lhostejní ke svému okolí. Můžete tak zachránit nejeden lidský život.

Vznikne nový Domov Mikasa, který se díky štědrým dárcům otevře začátkem roku 2024. Zbývá nám jediné, musíme jej do konce roku dovybavit.

Pro pohodlí domova a spokojenou domácnost chybí ještě pár věcí, které dělají domov domovem.

Pomozte nám doladit místo pro život osmi lidem. Usaďte je na jejich vlastní gauč, židli, před televizi nebo pod lampu. Pro vytvoření pohodlné domácnosti potřebujeme částku 190 000,- Kč.

Společně dokážeme víc. Pojďme táhnout za jeden provaz!

Domov v čase