Pojďme na Colours společně!

Letos se koná již 20. ročník mezinárodního, multižánrového festivalu Colours of Ostrava.

Jsme rádi, že i letos máme možnost být u toho společně.

Proč to děláme?Proč jsme na Colours of Ostrava

Osvěta

Šíříme povědomí na téma autismu

Asistence

Zajišťujeme doprovod pro lidi s autismem

Zpřístupňujeme festival lidem s autismem

Relaxační zóna

Zajišťujeme bezpečný prostor pro lidi s autismem v případě jejich přetížení

Hlídání dětí

Umožňujeme rodičům dětí s autismem si festival na chvíli užít společně

Přijď si odpočinout!Relaxační zóna pro osoby s autismem

Chystáte se na festival a máte obavy, zda to množství lidí a hluku ustojíte?

Pro tyto chvíle, kdy se budete cítit přetížení, pro Vás bude přichystána relaxační zóna, kde budete mít možnost zrelaxovat, uvolnit se a nabrat potřebnou energii pro další příjemné chvilky na festivalu.

Provázení festivalemAsistence Colours bez Bariér

Osobní průvodce festivalem

Toužíte jít na Colours ale máte obavy, zda to sami zvládnete? Nebojte se, i na tohle jsme mysleli. Máte možnost si zajistit parťáka v podobě proškoleného asistenta, který Vám pomůže a celou akcí Vás bude provázet.

Jeho úkolem je Vás bezpečně provést festivalem, reagovat na Vaše potřeby a je připraven Vám pomoci řešit nepříjemné situace.

Nejde ale o poskytování osobní asistence – čili podpory v oblasti stravování, hygieny apod.

Tato asistence je zcela zdarma.

Tak co, jdete do toho? Potkáme se na Colours?

Pokud ano, asistenta si můžete rezervovat prostřednictvím emailu: bezbarier@colours.cz nebo telefonicky na infolince Colours bez bariér: 731 932 768.

Pohoda pro rodičeHlídání dětí s autismem

Pohlídáme až na dvě hodiny dítě s autismem

Toužíte jít na Colours of Ostrava, ale odrazuje vás skutečnost, že Vaše dítě má poruchu autistického spektra? Nabízíme Vám možné řešení a pomocnou ruku.

Letos pro Vás nově zajistíme hlídání dětí s autismem od 3 let věku.

Pro Vaše děti máme nachystaný bezpečný prostor, kde se jim budou plně věnovat naši proškolení asistenti. Bude připraveno několik zábavných aktivit, které budou malým účastníkům festivalu plně k dispozici.

Využitím této služby, darujete 150,- Kč/hodina.

Vaše děti pohlídáme na 2 hod/den. Vy si tak můžete naplno užít svého oblíbeného interpreta nebo přednášku s vědomím, že je o Vaše dítě dobře postaráno a užívá si program, který jej naplňuje.

Kapacita hlídání jsou 4 děti v jeden okamžik. Vzhledem k zajištění potřebného komfortu dětí nebudeme tuto kapacitu navyšovat.

Rezervujte si své místo dopředu zde: Chci hlídání.

V případě, že nebude kapacita plně vytížená, je možné se dostavit bez rezervace.

#nalad_se_na_modrou_vlnuPoznej svět očima člověka s autismem

POZNEJ SÁM SEBE

Pro všechny může být přínosné se na chvíli zastavit, zamyslet se nad tím, co cítí, co potřebuje, jaká/jaký jsem a kde se nacházím s využitím terapeutických pomůcek.

BUĎ MILÝ

Chválit může být jednoduché. Je zodpovědností každého z nás, zda budeme lidi okolo nás hodnotit pozitivně nebo negativně. Pochvala přece nic nestojí. Tak chvalme, oceňujme a přijímejme. Každý si to zaslouží!

BEZ PŘEDSUDKŮ

Přibližte si prožívání autistického člověka v situacích, které pro něj mohou být zatěžující. Náročná situace má mnohdy za výsledek chování, které určitým způsobem vybočuje.  Lidé v našem okolí pak mnohdy na neobvyklé chování reagují negativními komentáři, pohledy apod.

ZAPOJ SMYSLY

Vlivem přetížení smyslů mohou být běžné aktivity náročné. Člověk může zažívat vnitřní neklid a obavy. Pro autistické lidi je to obtížnější, protože nemusí umět pocity vyjádřit, nemusí být schopni splnit zadané úkoly atd.

Ne životu v kleci

Lidé s autismem bývají společností odsouzeni k životu v izolaci. Jsou odsouváni na okraj společnosti. Někam, kde je nikdo nevidí. Většina z nich skutečně žije v „kleci“. Ať už v nehmatatelné sociální, anebo doopravdy ve fyzické kleci. Jenže takový život přeci není žádným životem. U klecových chovů nám to došlo, ale u lidí ne?

Zapomeňte na předsudky a pojďte společně měnit svět autismu. S Vaší podporou to dokážeme.


Chcete vědět více?