Když si jiní netroufají, je tu MIKASA

Sociálních služeb pro lidi s těžkými formami autismu a mentálního postižení je v Česku jako šafránu. MIKASA je jednou z mála neziskovek, která se nebojí pracovat s projevy agrese a otevírá své dveře všem, od nichž jiní dávají ruce pryč.

Komu pomáháme

Našimi klienty jsou lidé s autismem, středně těžkým až těžkým mentálním postižením, více vadami a atypickým chováním. Pomáháme také rodinám a odborníkům prohlubovat jejich vědomosti a hledat cestu k lepší komunikaci a životu s postiženým člověkem.

Proč je to důležité

Protože nikdo si nezaslouží žít v kleci, stranou společnosti. Ani lidé s autismem nebo mentálním postižením. MIKASA pomáhá svým klientům na jejich cestě k normálnímu životu a vzdělává všechny, kdo by je mohli ovlivnit. Rodiny, učitele, asistenty i sociální pracovníky.

Na čem si zakládáme

Péče o lidi s autismem a těžkým mentálním postižením vyžaduje trpělivost, všímavost, neustálé vzdělávání a respekt k individuálním potřebám každého klienta. Naše metody práce jsou prověřené roky, alternativním postupům neholdujeme.

naše aktivityUž víte,
co hledáte?

Naše hodnoty

Společně dokážeme víc a táhneme za jeden provaz.

Vítáme výzvy ve všech podobách.

Uplatňujeme individuální a lidský přístup – na každém záleží!

Stavíme na vysoké míře profesionality ve všem, co děláme.

darujte prosímVaše pomoc je důležitá

Každodenní péče o klienty je velice nákladná a bez vašich laskavých darů by vůbec nebyla možná. Děkujeme za podporu, která lidi s autismem, těžkým mentálním postižením a více vadami navrací z klecí zpět do společnosti a umožňuje jim i jejich rodinám žít spokojený život. Jsme vám nesmírně vděční.