2023

28. 03. 2023 Česká televize / Dobré ráno

Michal Panáček hovoří o autismu a akcích, které chystáme na osvětu této tématiky.

8. 03. 2023 Tv Noe / Živě s Noe

Rozhovor na téma homesharing a výstavba Domova MIKASA

2. 03. 2023 Tv Polar / Host dne

Rozhovor s Michalem Panáčkem na téma:

1) potřeby a možnosti pomoci lidem s autismem

2) výstavba Domova MIKASA

3) rok Důstojnosti

24. 02. 2023 Česká televize / Sama doma

Reportáž na téma výstavba a potřebnost Domova MIKASA.

5. 02. 2023 Česká televize / Události v regionech

Reportáž o výstavbě Domova Miakasa.

Moderních pobytových zařízení pro lidí s handikepem je stále nedostatek.

Jedno takové jsme na počátku roku začali stavět.
I když jsme se od začátku potýkali s řadou překážek, věříme že stavba bude dokončena včas a Domov MIKASA tak bude od příštího roku plnit svou funkci.

2022

7. 10. 2022 TV Noe / Živě s Noe

Koordinátorka homesharingu Pavla Solnická v pořadu Živě s Noe na TV Noe odpovídala na otázky redaktora Janka Ženatého. Divákům TV Noe přiblížila, co je to homesharing a komu všemu pomáhá.

7. 09. 2022 TV Polar / Léta běží

Homesharing hledá nové hostitele. Ochotné lidi se srdcem na dlani, kteří na předem určenou dobu přeberou péči o dítě s autismem. Staňte se hostiteli i vy a poznejte lépe sebe sama.

20. 04. 2022 TV Polar / Léta běží

Vedoucí služeb a aktivit Klára Lichovníková byla hostem pořadu Léta běží na TV Polar. Podívejte se, proč se osoby s autismem a jejich rodiny ocitají v kleci a jak je z nich můžeme dostat.

1. 04. 2022 Česká televize / Sama doma

Řekněte spolu s námi Ne, životu v kleci! Tato slova zazněla v pořadu Sama doma na České televizi den před Mezinárodním dnem autismu. Pojďte spolu s námi bourat klece, ve kterých žijí osoby s autismem a jejich rodiny!

22. 02. 2022 TV Polar / Léta běží

Už jsou to 2 roky, co se v Moravskoslezském kraji začalo mluvit o homesharingu. V současnosti tato komunitní aktivita pomáhá deseti rodinám v kraji a hledá vhodné hostitele pro další přihlášené rodiny.

2021

25. 12. 2021 Hlučínsko (prosinec 2021)

V prosincovém vydání lokálních novin Hlučínsko si obyvatelé Hlučína a okolí připomněli 12 let od založení Mikasy. Zároveň tak získali přehled, v jakých věcech se mohou na Mikasu obracet.

20. 08. 2021 Česká televize / Dobré ráno

Homesharing - sdílená péče o děti s autismem je projekt, který realizujeme v Moravskoslezském kraji na podporu rodin s dětmi s autismem. Česká televize tomuto tématu věnovala prostor v pořadu Dobré ráno.

11. 08. 2021 TV Polar / Host dne

Hostem televize Polar byl ředitel organizace Mikasa PhDr. Michal Panáček PhD. na téma Homesharing - zvýšení povědomí o projektu v Moravskoslezském kraji a celé ČR.

20. 04. 2021 TV Polar / Host dne

MIKASA je jednou z mála neziskovek, která se nebojí pracovat s projevy agrese a otevírá své dveře všem, od nichž jiní dávají ruce pryč.

16. 04. 2021 TV Noe

Hostem pořadu byl ředitel organizace Mikasa PhDr. Michal Panáček PhD., tématem rozhovoru bylo porozumění autismu v souvislosti s Mezinárodním dnem autismu. Záznam rozhovoru naleznete v odkazu.

17. 03. 2021 Česká televize / Dobré ráno

Pořad Dobré ráno na České televizi se věnoval tématu autismu. Hosty pořadu byly naše kolegyně Mgr. et Mgr. Kateřina Panáčková, Ph.D. a Mgr. Tereza Šimečková.

2. 03. 2021 Český rozhlas Ostrava / Rodiny s autistickými dětmi v době covidové

Rozhovor s naší kolegyní Mgr. Veronikou Lukešovou v pořadu Host Českého rozhlasu Ostrava. Rozhovor nejen na téma o rodinách s autistickými dětmi v době covidové.

2020

8. 12. 2020 TV Polar / Domov pro autisty v Ostravě

V Ostravě-Výškovicích vyroste nový Domov pro zdravotně postižené. Na pozemku pod ulicí Srbská ho postaví společnost Mikasa, která na veřejných setkáních narazila na odpor obyvatel okolních domů. Stavební záměr už schválili radní Ostravy-Jihu.

18. 11. 2020 Proglas / pomáháme klientům s autismem

Sociálních služeb pro lidi s těžkými formami autismu a mentálního postižení je v Česku jako šafránu. MIKASA je jednou z mála neziskovek, která se nebojí pracovat s projevy agrese a otevírá své dveře všem, od nichž jiní dávají ruce pryč.

22. 10. 2020 ČT1 / 168 hodin – Výstavba domova

Pořad 168 hodin se věnoval výstavbě Domova v Ostravě. Celá záležitost se setkává s překážkami ze strany místních obyvatel.

3. 09. 2020 TV Polar / Dobrovolníci pomáhají

Nezisková organizace Mikasa hledá dobrovolníky pro projekt Homesharing. V rámci něj budou pomáhat rodinám s autistickými dětmi nebo i dospělými s hlídáním.

22. 06. 2020 ČT1 / 168 hodin – Bydlení pro lidi s autismem

Na kraji Ostravy by mohl vyrůst specializovaný domov pro osm lidí s autismem. Zařízení, ve kterém by trvale bydleli, by jim pomohlo se osamostatnit od rodin. A jejich příbuzným by ulehčilo od velmi náročné péče.

5. 03. 2020 ČT 24 / Pomoc i na Ostravsku

Projekt Homesharing, který má pomáhat rodičům dětí s autismem, se po Praze a Pardubicích rozjíždí i na Ostravsku. Rodinám pomáhají proškolení hostitelé, kteří si na čas berou děti do péče. Rodiče se o své potomky musejí často starat prakticky 24 hodin denně a mnozí tak ani nemohou chodit do práce.

4. 02. 2020 TV Polar / Homesharing

V Moravskoslezském kraji začne fungovat tzv. homesharing. Jde o nový typ péče o děti s poruchami autistického spektra. Funguje jednoduše. Vyškolený dobrovolník se bude o dítě na dohodnutou část dne starat mimo jeho domov.

1. 02. 2020 Deník.cz / Sociální služby pro autisty

Nezisková organizace Mikasa z.s. aktuálně zajišťuje pomoc lidem s autismem a těžkým mentálním postižením včetně jejich rodin v celém Moravskoslezském kraji.

2019

29. 11. 2019 Proglas / děti s postižením

Jak zvládat běžné životní činnosti a integrovat se do společnosti? Redaktor Antonín Žolnerčík si k mikforonu pozval ředitele společnosti Dr. Michala Panáčka.

19. 11. 2019 TV Polar / Klece autismus nevyřeší

Nezisková organizace Mikasa 13. 10. oslavila 10 let svého působení. Za podpory Moravskoslezského kraje, města Ostravy a nadačního fondu RESIDOMO uspořádala benefiční divadelní představení a konferenci pod názvem „Klece autismus nevyřeší“.

11. 10. 2019 Český rozhlas / Setkání s Michalem Panáčkem

Michal Panáček je zakladatelem a ředitelem organizace Mikasa, která pomáhá rodinám, v nichž žijí děti s autismem. Iva Piskalová se ho zeptá mj. i na to, nakolik se v posledních letech přístup k lidem s touto diagnózou změnil.

24. 09. 2019 Magazín Patriot / Dostáváme lidi z klecí

Letos je tomu 10 let, co v Ostravě funguje nezisková organizace Mikasa, která pomáhá lidem s autismem a těžkým mentálním postižením.

16. 04. 2019 Vozka / Národní ústav pro autismus uděloval ceny

Ředitel a manažer sociálních služeb ostravské organizace MIKASA z.s. PhDr. Michal Panáček, Ph.D., převzal 2. dubna v Praze Čestné uznání za nominaci na cenu APLAUS 2019 v kategorii Organizace.

Naše hodnoty

Společně dokážeme víc a táhneme za jeden provaz.

Vítáme výzvy ve všech podobách.

Uplatňujeme individuální a lidský přístup – na každém záleží!

Stavíme na vysoké míře profesionality ve všem, co děláme.

darujte prosímVaše pomoc je důležitá

Každodenní péče o klienty je velice nákladná a bez vašich laskavých darů by vůbec nebyla možná. Děkujeme za podporu, která lidi s autismem, těžkým mentálním postižením a více vadami navrací z klecí zpět do společnosti a umožňuje jim i jejich rodinám žít spokojený život. Jsme vám nesmírně vděční.