Adam
8 let

Seznamte se s Adámkem.

Seznamte se s Adámkem

Adámek je malý, usměvavý kluk, který žije se svými rodiči a starším bratrem. Chodí do speciální školy, kde rozvíjí své dovednosti. Miluje skládání puzzle, omalovány Micky Mouse a také dětské písničky. Jeho starší bratr studuje na vysoké škole a čas od času vezme Áďu na výlet.

Když se maminka kluků dozvěděla o aktivitě homesharing, velmi ji zaujala. „Líbila se mi představa, že by Áďa mohl mít parťáka, který by mu ukázal svět z jiného úhlu. Někoho, kdo by ho třeba vedl ke sportu, protože my s mužem nejsme sportovci. Někoho, díky komu bych i já získala prostor na vyřízení běžných záležitostí, ale také na manžela a staršího syna. Když je Áďa doma, vyžaduje nepřetržitou pozornost.“ říká maminka.

Na druhé straně příběhu je Blanka. Máma dvou dospívajících slečen, která cítila, že by ráda pomohla někomu, kdo to potřebuje. Když se doslechla o homesharingu, věděla téměř hned, že do toho půjde.

Nyní je rodina s hostitelkou v kontaktu už přes dva roky. Hostitelka Blanka nejčastěji chodí s Adámkem na bazén, na různá dětská hřiště nebo jsou doma, hrají si a kreslí. Vztah je natolik pevný a přátelský, že Adámek u hostitelky zůstal i přes víkend. Rodiče si tak mohli na 10 výročí manželství zajet sami na wellness pobyt. Hostitelka to hodnotila velmi kladně a dalším podobným akcím se nebrání.

Zaujala Vás možnost stát se hostitelem? Máte volný čas, který můžete darovat? Dejte nám vědět! Třeba právě Vy budete ideální hostitel pro dítě, které stále čeká. https://mikasazs.cz/homesharing-hostitel/

Nemáte dostatek času, ale přesto chcete pomoci? Darujte: https://mikasazs.cz/darujte/