Christián
9 let

Seznamte se s Christiánem a jeho rodinou

Seznamte se s Christiánkem

Tohle je Christián. Malý chlapec s poruchou autistického spektra, kterého baví lego stavebnice a má rád zvířata. Je také starším a milujícím bratrem. Dělá mu problém navazovat kamarádské vztahy, tudíž potřeboval nějakého kamaráda. Maminka Christiánka potřebovala více času na mladšího syna a také získat nějaký čas na sebe samotnou. Zároveň toužila poskytnout Christiánkovi nové možnosti. Proto se přihlásila do Homesharingu.

Díky dobrému srdci hostitelky Jany se to podařilo. Jana je akční a energická maminka malého chlapce Vítka. Vždy věděla, že chce lidem pomáhat, a o myšlence homesharingu slyšela již dříve. Zájem o zapojení projevila díky výzvě, kterou zaslechla v rádiu.

A tak vzniklo skvělé spojení, které dává všem smysl. Maminka se může věnovat i svému mladšímu chlapečkovi, hostitelka se svým synem Vítkem získali nového parťáka. A Christiánek? Ten získal kamaráda, se kterým může podnikat různá dobrodružství. Čas společně tráví nejčastěji v přírodě. Vždy se těší na další setkání.

Hostitelka prozradila, že s Vítkem do toho šli společně také proto, aby jej učila, že kolem nás jsou i lidé, kteří jsou možná jiní, ale i přesto skvělí. Není to krásná myšlenka?

Chtěli byste také tvořit nový příběh a pomoc rodinám s dětmi s autismem?

Vyplňte formulář a Vaše cesta může začít!