Díky vám můžeme pomáhat třeba Adamovi Christiánovi Samuelovi Ondrovi

Příběhy našich klientů jsou plné emocí. Dokáží člověka dojmout, přimět k zamyšlení a nakonec i vzbudit nekonečný obdiv nad tím, jak obrovské pokroky každý z nich udělal. Na těch máte velkou zásluhu i vy. Děkujeme za podporu.

Seznamte se s Adámkem.
Seznamte se s Christiánem a jeho rodinou
Podívejte na příběh Samuelem a hostitelky Jany
Seznamte se s Ondrou a jeho rodinou

Co by byly naše
příběhy bez těch
vašich?

Organizaci MIKASA vnímáme jako významnou neziskovku, která jako jediná v ostravském regionu poskytuje služby mladým lidem s autismem, mentálním postižením a problémovým chováním. Naše cesty se propojily v roce 2014 a od té doby jsme jejími hrdými partnery.

Pečlivě si vybíráme, jaké neziskovky podpoříme. Kvalitní služby jsou pro nás prioritou. Zároveň umíme ocenit, když lidé o své práci přemýšlejí, dokáží se na věc podívat kriticky a tím posouvají celou organizaci dál. MIKASA tohle do puntíku splňuje.

Vážíme si lidí, kteří mají odvahu hledat řešení nelehkých problémů, nebojí se rizika a zároveň dovedou ve své snaze vytrvat. Neziskovku MIKASA přesně takoví lidé tvoří, proto ji od roku 2017 podporujeme v programu Spolu do života.

„Nadace ČEZ podporuje neziskový sektor v celé jeho šíři, ale některým tématům věnujeme zvláštní péči. Jedním z nich je podpora organizací, které pomáhají lidem s autismem. Uvědomujeme si, že je to nikdy nekončící a doslova mravenčí práce, která nemá okamžitý efekt, ale zároveň má hluboký smysl.

V každé části republiky máme svou autistickou „vlajkovou loď“ – organizaci, kterou se snažíme podporovat dlouhodobě a systematicky, protože její činnost inspiruje i mnohé další neziskovky v regionu. A na severní Moravě je pro nás takovou „vlajkovou lodí“ spolek MIKASA, který jsme podpořili několika granty nebo „šlapáním“ na Oranžovém kole v rámci festivalu Colours of Ostrava.

Sledujeme vaše aktivity a vážíme si toho, co pro lidi s autismem děláte. Víme, že je to náročná práce a že za ní stojí profesionalita vašich odborníků i nadšení mnoha dobrovolníků. Děkujeme vám a jsme s vámi.“

Mgr. Michaela Ziková, MBA ředitelka Nadace ČEZ

OVANET a.s. již delší dobu podporuje spolek MIKASA, který pomáhá lidem s autismem a těžkým mentálním postižením najít cestu ke štěstí. V MIKASA dělají maximum pro lepší život každého, kdo je odkázán na pomoc okolí.

OVANET a.s. moc dobře ví, že za ten dobrý pocit, ta podpora prostě stojí.

Ne životu v kleci

Lidé s autismem bývají společností odsouzeni k životu v izolaci. Jsou odsouváni na okraj společnosti. Někam, kde je nikdo nevidí. Většina z nich skutečně žije v „kleci“. Ať už v nehmatatelné sociální, anebo doopravdy ve fyzické kleci. Jenže takový život přeci není žádným životem. U klecových chovů nám to došlo, ale u lidí ne?

Zapomeňte na předsudky a pojďte společně měnit svět autismu. S Vaší podporou to dokážeme.


Chcete vědět více?