Díky vám můžeme pomáhat třeba Samuelovi Ondrovi Matějovi Veronice

Příběhy našich klientů jsou plné emocí. Dokáží člověka dojmout, přimět k zamyšlení a nakonec i vzbudit nekonečný obdiv nad tím, jak obrovské pokroky každý z nich udělal. Na těch máte velkou zásluhu i vy. Děkujeme za podporu.

Podívejte na příběh Samuelem a hostitelky Jany
Seznamte se s Ondrou a jeho rodinou
Seznamte s Matějem a hostitelkou Martinou

Co by byly naše
příběhy bez těch
vašich?

Organizaci MIKASA vnímáme jako významnou neziskovku, která jako jediná v ostravském regionu poskytuje služby mladým lidem s autismem, mentálním postižením a problémovým chováním. Naše cesty se propojily v roce 2014 a od té doby jsme jejími hrdými partnery.

Pečlivě si vybíráme, jaké neziskovky podpoříme. Kvalitní služby jsou pro nás prioritou. Zároveň umíme ocenit, když lidé o své práci přemýšlejí, dokáží se na věc podívat kriticky a tím posouvají celou organizaci dál. MIKASA tohle do puntíku splňuje.

Vážíme si lidí, kteří mají odvahu hledat řešení nelehkých problémů, nebojí se rizika a zároveň dovedou ve své snaze vytrvat. Neziskovku MIKASA přesně takoví lidé tvoří, proto ji od roku 2017 podporujeme v programu Spolu do života.

Ne životu v kleci

Lidé s autismem bývají společností odsouzeni k životu v izolaci. Jsou odsouváni na okraj společnosti. Někam, kde je nikdo nevidí. Většina z nich skutečně žije v „kleci“. Ať už v nehmatatelné sociální, anebo doopravdy ve fyzické kleci. Jenže takový život přeci není žádným životem. U klecových chovů nám to došlo, ale u lidí ne?

Zapomeňte na předsudky a pojďte společně měnit svět autismu. S Vaší podporou to dokážeme.


Chcete vědět více?