Ne životu v kleci

Lidé s autismem bývají společností odsouzeni k životu v izolaci. Jsou odsouváni na okraj společnosti. Někam, kde je nikdo nevidí. Většina z nich skutečně žije v „kleci“. Ať už v nehmatatelné sociální, anebo doopravdy ve fyzické kleci. Jenže takový život přeci není žádným životem. U klecových chovů nám to došlo, ale u lidí ne?

Zapomeňte na předsudky a pojďte společně měnit svět autismu. S Vaší podporou to dokážeme.

Chtěl/a bych podpořit lidi
s autismem jinou částkou

3 důvody, proč
se stát dárcem

NE ŽIVOTU V KLECI

Lidé s těžkou formou autismu žijí často v naprosté izolaci od společnosti. Jako zvířata v klecích. S námi přitom dělají obrovské pokroky, za kterými je spousta dlouhodobé práce. Přečtěte si jejich příběhy a uvidíte sami.

NEJSOU PENÍZE

Jako nestátní nezisková organizace nemáme právo na dotace. Vaše dary jsou tak prakticky jediné významné peníze, které nám umožňují zajistit fungování všech aktivit a služeb a udržet jejich vysokou kvalitu.

PÉČE JE DRAHÁ

Našim klientům chceme dát na cestu ke štěstí jen to nejlepší, což není zadarmo. Péče o jednoho klienta v denním stacionáři stojí 12 500 Kč měsíčně, sociální rehabilitace vyjde zhruba na 80 300 Kč. Nejdražší je průvodcovství, jehož měsíční náklad na klienta se blíží 100 000 Kč.

Na co přispíváte

BĚŽNÝ PROVOZ

Nájmy, platy odborných pracovníků, jejich pravidelná školení, pomůcky pro klienty nebo třeba jídlo. Na tohle všechno a spoustu dalšího musíme sehnat peníze, abychom mohli normálně fungovat.

NOVÉ PROSTORY

Šetříme na nové prostory pro denní stacionář a domov, na který si myslíme už nějakou dobu. Chceme být navíc všichni pohromadě. Dnes jsme roztroušení po celé Ostravě, což nevyhovuje nám ani klientům.

NOVÝ START

Jsme velmi aktivní organizace, která nemůže stát na jednom místě. Máme neustálou potřebu rozvíjet se a hledat stále nové způsoby, jak pomáhat klientům a jejich rodinám. Mezi naše nejnaléhavější plány patří rozšíření stacionáře, výstavba domova a osvěta široké veřejnosti. Lidé musí vědět, že autismus není něco, čeho bychom se měli bát.

Spoléháme na vaše dobrá srdce

Podpořte jednou něco, co má smysl.
Děkujeme.